Reference

Paní Měsíčková mi moc pomohla, po několika měsících, kdy mne diagnostikovala a nasadila léčebný postup, jsem průběžně cítil a stále cítím, jak se můj zdravotní stav zlepšuje (řešíme akutní astma a kožní potíže). Postupně cítím více energie a obtíže ustupují. Děkuji vřele a doporučuji.

Juraj S., 46 let

Dlouhodobě (cca 10 let) jsem se potýkal s vážnými problémy se spánkem. Díky zvoleným postupům čínské medicíny jsem mohl po zhruba po devíti měsících zcela přestat užívat prášky na spaní a nyní přibližně stejnou dobu pracujeme na odstranění problémů s únavou. Protože mohu srovnávat, tak kromě nezpochybnitelných odborných znalostí oceňuji na přístupu paní Měsíčkové především skutečný zájem na zlepšení zdravotního stavu klienta i otevřený náhled na různé alternativní terapie. Věřím proto, že díky tomuto postupu se podařilo dosáhnout tak výrazného výsledku.

Pavel K., Náchod

K paní Ivě chodím asi tři roky. Léta jsem se léčila na kožním s rosaceou (zánětlivým onemocněním kůže na obličeji) a díky pravidelné akupunktuře již půl roku tento problém nemám. Také jsem měla problémy s dechem a trápily mě úporné záchvaty kašle. I v tomto případě se můj stav výrazně zlepšil. Navíc je paní Iva velmi příjemná a myslím, že mi pomáhá i způsob, jakým ke mně a k mým problémům přistupuje. Jsem moc ráda, že mám možnost péči klasických lékařů doplňovat akupunkturou – mé zkušenosti jsou velmi dobré.

Marie, 65let, Praha

Iva pre mňa a moju rodinu urobila za posledné 4 roky veľmi veľa. Pomohla nielen mne ale aj našim deťom (8 a 5 rokov). Mne pomohla so zablokovanou chrbticou, zapáleným ramenom, vytknutým kotníkom, spálenými perami od slnka a oparmy. U detí to boli chronické zápaly stredného ucha, chronické zápaly močových ciest, chrípky a teploty. Iva má prirodzenú autoritu u detí, vie s nimi pracovať, pomôcť im prekonať strach s akupunktúry a dokonca ich primäť s nadšením spolupracovať. Čínske bylinné extrakty, ktoré nám doporučila používame dodnes, hneď ako sa objavia možné príznaky nádchy. Sme Ive vďační za veľa a môžem ju vrelo doporučiť.

Zuzana M.

Jsem spokojený klient paní Měsíčkové. Podařilo se jí u mě vyřešit dlouhodobé problémy se žaludkem, kdy mi bylo od žaludku tak špatně, že jsem někdy musela jít z práce domů. Jindy třeba jen bolel, ale dlouhodobě a nepříjemně. Vyšetření na endoskopii odhalilo povolenou záklopku, jinak nic, helicid zklidnit bohužel nepomohl. Tak mě kamarádka přesvědčila, ať vyzkouším ještě čínskou medicínu, a doporučila mi paní Měsíčkovou. Během dvouměsíčního sezení u ní bylo po několikaletých problémech se žaludkem. Žaludek napřed reagoval velmi zvolna a neochotně, ale pak najel na normální režim, což bylo úžasné.

Později jsem se u ní léčila s chronickou zácpou, dlužno dodat, že problémy se střevy jsou v rodině přítomny několik generací. To už bylo ve stavu, kdy bych byla fakt ráda, kdyby to šlo aspoň jednou týdně pořádně. Stačila v podstatě tři sezení a chodím denně, bříško je spokojené a já moc taky. Doufám, že to vydrží, ale kdyby zase byl problém, moc ráda se k p. Měsíčkové vrátím.

Doporučila bych paní Měsíčkovou každému.

Eva H., Praha

Ivu znám od roku 2005. Je to pro mě člověk, kterému se již několik let s důvěrou svěřuji. Vím, že o mých problémech přemýšlí celostním způsobem – tedy v širších souvislostech. Mnohokrát mi ulevila od mých chronických potíží – narodila jsem se s vrozenou vadou. Líbí se mi, že je schopná vstřebat a využívat obrovské množství informací a zároveň být intuitivní a empatická.

Monika P., Kladno

Hezký den Ivo, chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat. Měla jsem problém s hemeroidy. Bolely, vystřelovalo to do zad, nohou, kolikrát to bolelo nepřetržitě několik dní. A k tomu ještě byly další nepříjemné symptomy. Po našem jednom sezení, které bylo v červnu 2016, se už tyto problémy nikdy neobjevily. Teď je konec září 2016 a mně je stále fajn. Myslím, že už se to nevrátí. Velice Vám děkuji.

Martina F.

K Vánocům jsme od dcery dostali jako dárek poukázku na tři návštěvy v klinice čínské medicíny u paní Měsíčkové. Přišli jsme hlavně z důvodu prevence, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a získali jsme konkrétní doporučení pro zlepšení našeho aktuálního zdravotního stavu. Manžel byl zrovna po operaci prstů na nohou a čínská medicína mu pomohla zbavit se nepříjemných otoků nohy. V současné době navštěvujeme paní Měsíčkovou pravidelně cca 1× za měsíc v rámci prevence.

M. B., Pardubice

S paní Ivou Měsíčkovou jsem se poprvé setkala cca před 2 roky. V tu dobu jsem již měla zkušenost s akupunkturou, a tak jsem se ráda na doporučení mé kamarádky obrátila na paní Ivu se svými problémy po delší nemoci. Během tohoto období mi čínská medicína pomohla vyladit chod mého těla tak, aby dobře fungovalo. Potřebovala jsem předcházet nachlazení, rýmě a virovým onemocněním, což se pomocí paní Ivy podařilo. Úspěšně jsme také řešily problémy pohybu ramene a bolesti zad. Překvapilo mě také to, že pomocí čínské medicíny se dají zmírnit bolesti způsobené křečovými žilami. Účinek byl téměř okamžitý. V létě tohoto roku jsem podstoupila gynekologický zákrok. Pooperační průběh byl úplně bezproblémový. V nemocnici mi stále nabízeli léky proti bolesti a velmi se divili, že je nepotřebuji. Neměla jsem totiž vůbec žádné bolesti (ani bezprostředně po zákroku po odeznění částečné narkózy). Vím, že tento bezbolestný a dobrý stav způsobila čínská medicína, která mi pomohla sladit organismus, který se díky tomu snadněji vyrovnává se zátěží. Chtěla bych touto cestou poděkovat paní Ivě Měsíčkové za její odborný a laskavý přístup a popřát jí mnoho sil při této náročné práci.

Eva S., Praha

K paní Ivě chodím od ledna 2018 a musím potvrdit, že čínská medicína dělá zázraky! Chodila jsem k ní nejprve s problémy močového měchýře a s vyčerpáním. Měla jsem vleklé záněty, které trvaly několik měsíců, a žádná antibiotika mi nezabírala. Sama pracuji ve vývoji léků a pohybuji se v oblasti medicíny denně, ale tak, jak mi pomohla paní Iva, mi žádný lékař zatím nedokázal pomoci. Nejenže přestaly záněty močového měchýře (aniž bych musela brát antibiotika…), ale také se mi vrátila energie, kterou jsem dlouho neměla kvůli přepracování a stresu. Pokud by nebylo paní Ivy, tak bych asi ležela někde v nemocnici, nebo bych byla ve stavu totálního kolapsu. Běžně doporučení nepíši, ale pokud si někdo vysloveně zaslouží veliké poděkování a můj neskonalý obdiv, tak je to paní Iva, která mi velmi pomohla s mým špatným zdravotním stavem.

Nadále využívám pomoci paní Ivy, hlavně když mám pocit, že mi začíná chřipka, nebo jako preventivní návštěvu. Od ledna jsem žádnou chřipku neměla i přesto, že kolem mne byli všichni nemocní. Každý týden létám pracovně mimo ČR a tudíž v letadle nebo na letištích jsem vždy chytla nějaký virus – ovšem poté, co mne paní Iva pomáhá s imunitou pomocí akupunktury i bylinných tablet, tak mohu potvrdit, že se u žádná mne chřipka neobjevila!

Pavlína W., 36 let

Patřím k těm pacientům, kteří neradi čekají u lékařů a vždy jsem hledala komplexní pohled na zdravotní obtíže a laskavý přístup terapeuta. Obojí jsem nalezla v léčebné praxi paní Měsíčkové. Přišla jsem s únavou,  poklesem dělohy a vracením viróz. Po třetí návštěvě jsem si uvědomila, že moje potíže ustoupily, ale především se upravily i moje psychika a trávení. Prostě všechno souvisí se vším. Moje zatím poslední šestá návštěva mi přinesla veliké poznání, kdy při akupunktuře celého těla jsem cítila, jak tělem ve vlnách proudí energie. Učím se nyní více odpočívat, naslouchat svému tělu, jsem vděčná za cenné rady a zlepšení mého zdravotního stavu.

Božena S., Neugersdorf

I want to thank Iva Mesickova for her acupuncture treatment. Especially the microacupuncture in the ear. Thanks to the ear microacupuncture I can better control stress during the day and at night I reduce my anxiety after work. Thank you, Iva!

Juan

Více než čtyři roky jsem se potýkala s častými a velice bolestivými záněty močových cest. I po mnoha vyšetřeních u praktických lékařů i na specializovaných odděleních v nemocnici mi lékaři nedokázali doporučit nic jiného, než silná antibiotika, která jsem brala i v dlouhodobých úsecích (např. 3 měsíce v kuse).

Všechny tyto pokusy byly ale neúspěšné, záněty se mi vracely čím dál častěji a já se cítila vyčerpaná a unavená. To samozřejmě vedlo k tomu, že jsem začala hledat i různé alternativní terapie. Některé zabraly na kratší dobu, nic mi však nepomohlo dlouhodobě. V té době jsem už ani nevěřila, že se těchto svých obtíží někdy zbavím.

 Moje kamarádka mi naštěstí poradila, abych vyzkoušela čínskou medicínu, se kterou i ona měla dobré zkušenosti. Obrátila jsem se na paní Měsíčkovou, která byla velmi ochotná a vyšla mi vstříc při hledání termínů (žiju v Londýně a do Prahy nejezdím moc často…). Již po třech návštěvách a několika předepsaných čínských bylinných směsí se mi významně ulevilo.

Zhruba do měsíce záněty odezněly a po dobrání bylin se už nevrátily (je již přibližně dva roky). Paní Měsíčková dělá velice důkladná vyšetření, při kterých se ptá na různé vedlejší symptomy (na které se mne žádný z lékařů nikdy neptal). Dala mi také mnoho cenných rad, díky kterým se mi upravilo zažívání a odezněla zimomřivost. Po této zkušenosti mohu paní Měsíčkovou upřímně doporučit i Vám.

Markéta R., 25 let

Ivu navštěvuji od roku 2014, kdy jsem byla po docela náročné operaci ramene, které se nechtělo moc hojit a pažní kosti srůstat. S velkým přičiněním Ivy se vše zhojilo a já jsem  se jí svěřila se svými problémy ohledně nadýmání a návalů, které znají ženy v přechodu.

Jako zázrakem mi  od těchto problémů pomohla velmi rychle a já  už docházím na udržovací  terapie pouze podle svých pocitů anebo když jsem přetížená a potřebuji odlehčit psychiku. I to Iva dokáže.

Jsem moc ráda, že jsem jí poznala a touto cesto mnohokrát DĚKUJI!!!

Marie W. Praha

K paní Ivě Měsíčkové jsem poprvé přišla před 8 měsíci. Bylo to v době, kdy jsem se potýkala s řadou nachlazení a viróz. Akupunktura, úprava jídelníčku a další cenné rady mě z tohoto bludného kruhu postupně vyvedly. Paní Měsíčková mi navíc pomohla s bolestmi pravého ramene, které přecházely do celé paže a do zad. Tento letitý problém nepomohly vyřešit konzultace u ortopedů, série rehabilitací, ani léčebný tělocvik. Zato paní Iva začala hned aplikovat akupunkturu, která tentokrát dost bolela, ale výsledek byl po několika návštěvách neuvěřitelný. Ramenem můžu volně hýbat a nebolí! Potvrdilo se to, co už dávno vím – TČM je ve svém celostním pohledu na člověka úžasná a paní Iva ji skvěle umí. Navíc je empatická, vždy pozitivně naladěná, a tak jsem se na každou návštěvu u ní těšila.

Hana V., Praha

S Ivou spolupracuji již skoro rok. Ne dlouho po té, co jsem začala docházet k Ivě, mi lékaři poprvé sdělili mou (tedy svou) diagnózu, kterou následně několik týdnů postupnými testy (bohužel) potvrzovali. Iva byla a je jeden z mála lidí, kdo ji zná a kdo celou dobu stál při mně. Její přístup mě přiměl převzít odpovědnosti za svůj zdravotní stav, ne ve smyslu, že za něj můžu, ale že jej smím a umím zlepšit. Iva mě celou tu dobu povzbuzovala, hledala nové a nové možnosti, doporučovala, ale hlavně trpělivě a chápavě naslouchala. Vlastně díky ní stále věřím a vím, že ona taky.  Na rozdíl od tradiční medicíny západních lékařů mě Iva vnímá celou, mě tělo i duši, nerelativizuje ani nezpochybňuje moje potíže, a nesoudí.  Díky Ivě jsem například poprvé vypozorovala neblahé účinky alkoholu na mou psychickou pohodu. Moje první zážitky při a po akupunktuře, stejně jako fytoterapii byly velmi silné, a Iva vždy přizpůsobila naše sezení a postupy jak mým pocitům, tak mému životnímu stylu a dennímu programu.  S Ivinou pomocí jsem začala po třech letech spát, přestala jsem se ždímat (fyzicky i psychicky) a učím se lépe se svou životní energií hospodařit. Daří se mi i lépe naslouchat vlastnímu tělu a poznávat jeho potřeby.  Těším se vždy na každé naše setkání, protože Iva umí laskavě sdílet strasti i nadšeně oslavovat radosti a úspěchy.

K. L., Praha

Po nekonečných měsících nepřetržitých zánětů močových cest a po experimentech s mnoha druhy antibiotik, která nepřinášela úlevu, mi bylo urologem řečeno, že si mám na své problémy zvyknout, protože s nimi nejde nic dělat. Doktor mě už asi nikdy neuvidí. Zato Iva mě vidí každý měsíc a díky její skvělé péči se mi vleklé potíže vyhýbají a „močák“ nezlobí. Svými odbornými postupy vyléčila i další mé zdravotní problémy, a že některé byly velmi závažné. Ač původně skeptik, nedám už na akupunkturu dopustit!

Magdalena K., Praha

Paní Ivu navštěvuji pravidelně již asi půl roku. Před tím jsem absolvoval tradiční dobrodružnou cestu od doktora k doktorovi, obvykle zakončovanou více či méně návykovými léky. Touto cestou jsem se ale nerozhodl jít a na doporučení své fyzioterapeutky jsem se objednal k Ivě Měsíčkové.

Iva je empatická, klidná a nesmírně důvěryhodná osobnost. Jsem rád, že používá systém tradiční čínské medicíny a přitom hovoří česky – lidé se jí tak mohou svěřit se svými problémy, které je tíží na těle nebo na duši. Již na první terapii jsem znatelně rozpoznal, co znamená pracovat s lidskou energií a pocítil jsem velkou úlevu od dramatických projevů nerovnováhy. Ivanko, děkuji Vám, cítím se celkově mnohem lépe!

Pan K., Praha

Paní Ivu navštěvuji už rok a za tu dobu se stalo mnohé. Velmi trpělivě a společnými silami léčíme astma, které je úporné a vyžaduje velmi pečlivou práci s bylinami a akupunkturou. Když jsem viděla první pozitivní změny a cítila jsem, že jdeme dobrou cestou, rozhodla jsem se, že začnu Tradiční čínskou medicínu sama studovat. Teď už jsem na konci prvního ročníku a pomalu začínám chápat souvislosti. Dokonce své minimální znalosti začínám využívat i v akutních případech mojí rodiny – a to vždy úspěšně. Díky Ivě jsem se na TČM začala dívat jako na velmi účinný systém nejen v akutních případech, ale hlavně jako na prevenci, která vede ke zdravému tělu. Moc děkuji.

Monika G., Praha

K Ivě chodím s přestávkami přibližně od roku 2005. V té době jsem už měla za sebou několik operací páteře a s Ivou jsme společně řešily důsledky tohoto stavu nebo i jiné potíže – např. chronické slzení očí, které jsem dokonce řešila bezvýsledně oční operací. Když mne nyní bolí záda nebo cítím únavu, tak vím, na koho se mám obrátit. Ivu jsem doporučila i dalším lidem, kteří s ní jsou také velmi spokojeni. V současné době k ní chodí můj manžel s trávicími problémy a syn po komplikované zlomenině levého bérce. Všichni oceňujeme, že nám dokáže nabídnout brzký termín, často nad rámec její obvyklé pracovní doby.

Zuzana S.

Tehdy jsem cítila, že potřebuji opravdu pomoct a intuitivně jsem si vybrala paní Měsíčkovou. Byl to pro mě krásný čas, kdy jsem vnímala, jak se s každým léčením můj stav zlepšuje. Neocenitelné na paní Měsíčkové je, že klientovi dokáže skutečně naslouchat a integrovat do léčení i jeho podněty. Dává prostor tomu, aby vznikl kooperující tým se skvělými výsledky. Každé léčení pro mě byla radostná událost, ze které jsem odcházela nadmíru spokojena. Miluji schopnost kombinace pragmatismu a intuitivního vhledu, což jsem u paní Měsíčkové našla, o profesionalitě a odbornosti nemluvě.
Klára F.

Iva má hlubokou znalost lidského těla a všech jeho potíží, kvůli tomu je schopna úspěšně vyšetřit, co trápí tělo a mysl, pak připravit a aplikovat vhodnou léčbu. Iva má také znalost jiných léčebných technik a specializací, díky tomu může doporučit i jiné způsoby terapie, které pomohou pacientovi.

Piotr D., 35 let

Paní Ivu Měsíčkovou navštěvuji více či méně často dle momentálního stavu (1-6 týdnů) a řeším s ní skutečně všechno: slzení očí, bolest mezi lopatkami, sníženou imunitu, jídlo a trávení, alergie. Odcházím od ní s nadějí na zlepšení a jehličkami v uchu. A příště skutečně hlásím zlepšení – někdy jen mírné, ale napotřetí už výraznější. Daří se jí všechny moje problémy postupně zdolávat, nebo omezovat na snesitelnou míru. To věru není málo. Paní Měsíčková – moc děkuji!

V.J., 58 let, Praha