Mnoho z nás má na těle nějakou větší nebo menší jizvu – po operaci, nebo po úrazu. Většinou zaměřujeme pozornost jen na to, aby se jizva dobře zahojila, a někdy máme navíc starost, aby nebyla moc nápadná (zejména, pokud je na nějakém viditelném místě).

Já se na jizvy dívám navíc i z pohledu proudění energie, a to jak v celém těle, tak i ve specifických energetických drahách jednotlivých orgánů, které mohou procházet právě v tom místě, kde máte jizvu. Pokud jste někdy viděli obrázek mapy akupunkturních drah, tak víte, že tyto dráhy pokrývají prakticky celý povrch těla (a také mají různé odbočky a spojky uvnitř těla). Máme celkem 12 akupunkturních drah, které se vztahují k jednotlivým orgánům a dále máme i 8 mimořádných drah, které mají hlubší systémové léčebné účinky. Pravděpodobnost zasažení dráhy je tudíž vysoká prakticky u všech jizev na jakémkoliv místě.

Mám velmi dobrou zkušenost s jemným ošetřením jizvy akupunkturou, kdy se používají ty nejtenčí jehličky. Jizva často přestane být zarudlá a propadlá, případně přestane tzv. táhnout. Často přichází úleva hned po prvním ošetření.

Dále velmi ráda doporučuji pravidelné používání speciálního bylinného oleje YBE, který regeneraci jizvy zpříjemní a urychlí. Tento olej patří mezi mé nejoblíbenější produkty, je levný a dá se také použít i na regeneraci kůže při popáleninách nebo při spálení sluncem.

Jak jsem napsala už dříve, není to jen o regeneraci nebo o estetice, důležité je zejména, aby se obnovil tok energie v daném místě. Pokud chcete vědět více informací tak mne neváhejte kontaktovat (na objednání nezávazné konzultace nebo řádného termínu), ráda pomohu i Vám.

 

Iva Měsíčková